شیر گیوتینی که با نام های شیر چاقویی، تیغه ای، نایف گیت، شیر کشویی، شیر دروازه ای و … در بازار شناخته می شود می تواند برای قطع و وصل جریان مورد استفاده و بهره برداری قرار بگیرد اما جهت کنترل جریان استفاده از شیرهای گیوتینی توصیه نمی شود.

افت فشار کم، قیمت مناسب، وزن نسبتا پایین از جمله دلایلی است که این شیر را محبوب کرده است. نکته دیگری که درباره این دسته از شیرها وجود دارد این است که این شیر را می توان در جهت های مختلف به کار برد و جهت ویژه ای برای نصب آن وجود ندارد.

با توجه به مکانیزم این محصول، استفاده از آن در مواردی که ویسکوزیته سیال بالا است توصیه می گردد به عنوان مثلا استفاده از شیرگیوتینی در صنایع کاغذ، معادن، فاضلاب و … می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

نحوه عملکرد شیر گیوتینی

شیرهای گیوتینی یا چاقویی دارای یک تیغه عمودی است که گشتاور حاصل از عملگر در این شیرها از طریق استم باعث جابجایی و حرکت تدریجی تیغه شده و می تواتد به صورت تدریجی شیر را باز یا بسته کرد. شیرهای گیوتینی هم به صورت دستی و هم با استفاده از سایر عملگرها می توانند کار کنند.

سایز شیر گیوتینی

شیرهای گیوتینی از سایز های DN50 تا DN600 موجود است اما معمولا سایزهای بزرگتر به صورت سفارشی تولید می شوند.

جنس اجزا مختلف شیر گیوتینی

جنس بدنه این شیرهای معمولا از انواع فولاد، انواع استینلس استیل، انواع چدن و چدن داکتیل می باشد و تیغه عموما از جنس انواع استینلس استیل ها و فولادهای ضد سایش ساخته میشود. جنس سیت های در اغلب مواردEPDM، NBR، PTFE، Buna-N, Polyurethane میباشد و در آخر باید اشاره داشت که استم نیز از انواع فولاد، انواع استینلس استیل، مونل ها می تواند ساخته شود.

مشتریان گرامی، جهت خرید شیر گیوتینی، کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره پیش از خرید می توانید با دفتر مرکز کسری ساران با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن خط اول: 65251901-021

تلفن خط دوم: 65228966-021

فکس: 65277566-021

پاسخ بدهید